GenelGündemİlçeler

Başkan Kütük, “YHT’de Zamanla Sefer Sayısı Artabilir”

Sivaslıların yıllardır beklediği yüksek hızlı tren sonunda ilk seferiyle Sivas’a ulaştı. Görkemle törenle ilk seferine başlayan Ankara-Sivas Yüksek hızlı tren, Sivas gar binasında Sivaslıların yoğun ilgisiyle karşılandı.
Konu hakkında açıklamada bulunan Demiryol-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük, Ankara-Sivas yüksek hızlı trenin Sivas’a hayırlı olması temenninde bulundu.
Yüksek hızlı trenin Sivas’a büyük katkılar sağlayacağını belirten Başkan Murat Kütük, seferlerin direk Ankara merkez gar binasına gerçekleştirileceğini, ücretsiz seferlerin bitmesiyle günde karşılıklı olarak 2 sefer düzenleneceğini dile getirdi.
Hızlı tren ile ilgili çıkan Kırıkkale’ye kadar seferlerin olacağına yönelik çıkan dedikodulara da cevap veren Başkan Murat Kütük, böyle bir olayın söz konusu olmadığını, seferlerin Sivas’tan direk Ankara merkez gar binasına yapılacağını vurguladı.
Yüksek hızlı tren seferleri hakkında da bilgiler veren Demir yol sendikası Sivas Şube başkanı Murat Kütük, karşılıklı olarak günde 2 sefer düzenleneceğini, zaman içinde yolcu sayısına göre seferlerin artabileceğini ifade etti.
Yüksek hızlı tren ücret tarifesinin ekonomik biletin 240 TL olduğunu dile getiren Başkan Murat Kütük, mevcut seferler ile yüksek hızlı trenin test sürüşlerinin tamamlandığını kaydetti.
Sivas’ın büyümesi ve gelişmesi açısından Yüksek hızlı trenin büyük katkılar sağlayacağını anlatan Başkan Murat Kütük, kısa zamanda İstanbul-Sivas seferlerinde başlayabileceğini, hızlı trenin 1 sette 515 yolcu kapasitesinin olduğunu dile getirdi.
Sivas-Samsun tren seferleri hakkında da açıklamada bulunan Demiryol-iş sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük, 27 Nisan Perşembe gününde itibaren Sivas-Samsun tren seferlerinin hafta da 3 gün boyunca karşılıklı olarak yapılacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu