GenelGündem

Başkan Karakaya’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

TOBB Borsalar Konseyi Üyesi ve Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Karakaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Karakaya, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde Türk milletinin ordusuyla tek yürek olup destan yazdığını hatırlatarak şunları söyledi: “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Büyük Zafer’in 101. yıl dönümünü gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ulusumuzun, Malazgirt Meydan Muharebesi’nden Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları’na kadar en zor koşullar içinde bile bağımsızlığını korumuş olması, birliğimizin, beraberliğimizin ve gücümüzün güvencesidir. Türk ulusunun ordusuyla tek yürek ve tek yumruk halinde birleşerek gösterdiği cesaret, kahramanlık ve vatan sevgisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarından biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu