GenelGündemİlçelerSiyaset

Başkan Haral: “Değişen Sadece Ülkedeki Mutlu Azınlığın Dünya Görüşü”

Milli Yol Partisi Sivas İl Başkanı Zeki Haral, ülke gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Haral, “İçimiz burkularak, ülke gündemini takip ediyoruz. Konuşulanlara, yazılanlara bakıldığında, çocuklarımızın geleceği için endişelerimiz katmerleniyor” dedi.

Milli Yol Partisi Sivas İl Başkanı Zeki Haral, gündemde önemli bir yeri olmamasına rağmen bir çok meselenin ülkenin en büyük sorunuymuş gibi yansıtıldığını söyledi. Başkan Haral şunları söyledi:

“İçinde ‘Millet’ olmayan her türlü suni mesele, ülkenin en büyük sorunu imiş gibi günlerce televizyonlardan, yazılı basından, sosyal medyadan insanımızı meşgul ediyor. Büyük, büyük yorumcuların dünyayı kurtaran analizlerini dinliyoruz. Siyaset kurumunun tek derdinin, koltuk kapma ve koltuğu koruma üzerine şekillendiğini bir kez daha üzülerek müşahede ediyoruz. Bütün uğraşlar bu yönde… iftiralar, hakaretler, suçlamaların haddi, hesabı yok. Bütün uğraşlar, biri birlerini yıpratmak adına, ellerinde ki bütün her imkânı pervasızca kullanıyorlar. Türkiye’de siyaset kurumu her daim sorunlu idi. Ama hiç bu kadar dibe vurmamıştı.

Peki, kim kaybediyor?

Kaybeden, Türk Devleti, kaybeden Türk Milleti ve kaybeden dini ve milli değerlerimiz. Sarsılan, kaybeden Türkiye Cumhuriyeti… Bugün bu fotoğrafın tek mümessili yönetemeyen, hesap vermeyen, iktidarı muhalefeti ile keyfi siyaset ve siyasetçiler ve bunlara imkân veren siyasi sistem…

Biz de diyoruz ki, “Türk Milletini, bu köhnemiş SİYASETİN VE SİYASETÇİLERİN ŞERRİNDEN KURTARMADIKÇA ahval değişmeyecektir. Sağ da gelse sol da gelse değişmez.”

Yönetenlerin NAMUSLU OLMAYA mecbur kaldığı bir sistem kurulmadıkça, kanunlar ve kanunları işleten kurumlar, siyaset ve siyasetçiden büyük olmadıkça böyle gelmiş böyle gider, bugünküler de kendinden olmayana yaşam hakkı vermiyor, dünküler de vermiyordu.

Değişen sadece ülkedeki mutlu azınlığın dünya görüşü…

Sorunun kaynağı, çözümün kaynağı olmayacağına göre,

Milli Yol Partisi olarak bize göre çözüm;

Siyasete süre getirilmesi, Genel Başkanların görev süreleri en fazla iki dönem olmalı ve bu anayasal hüküm haline getirilmeli.

MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN YOL ARKADAŞLARI VAR

Gelen gideceği tarihi bilmeli ve siyasi partiler kanunu değiştirilmelidir, siyasi partiler bugün itibari ile siyasi partiler kanunundan aldıkları destekle tek adam rejimleri ile yönetilmektedirler. Bu değişmelidir. Her şey genel başkanların iki dudağı arasında şekillenmemelidir. Ağa da paşa da odur, il başkanlarını, vekilleri, belediye başkanlarını o belirler, belirlerken de sadakat sistemini uygular. Yani, demokrasinin temel taşlarından biri olan siyasi partilerde demokrasi yoktur. Kendilerinde olmayan bir şeyi yani demokrasiyi ülkeye nasıl getirsinler?

Ancak Milletimiz umutsuzluğa kapılmasın!

Zira, BÖYLE GELDİ BÖYLE GİTMEYECEK! ARTIK BİR YOL VAR!

Milli Yol Partisi var!

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Yol Arkadaşları var.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu