GenelGündem

Bakan Soylu’ya Coşkulu Karşılama

Günü Sivas’ta dolu dolu geçiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı etkinliklerin ardından Sivas Valiliğini ziyaret etti.

Bakan Soylu’yu burada kalabalık grup karşıladı. Coşku içerisindeki vatandaşlar Bakan Soylu ile fotoğraf çektirdi. Bakan Soylu daha sonra Sivas Valisi Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Vali Ayhan, Bakan Soylu’ya Sivas’la ilgili genel bilgi verdi. Bakan Soylu daha sonra Sivas Belediye Başkanlığını ziyaret edip Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile görüştü. Bilgin burada Soylu’ya Sivas bıçağı ve Sivasspor forması hediye etti.

Burada konuşan Soylu, “2019 yerel seçimlerinde seçimlerin de Sivas’a geldiğimde burada hakikaten bu meydanda aldığımız sorumluluk Sivaslının göstermiş olduğunu hayatım boyunca unutmayacağım. Bunu da açık söyleyeyim. Sivas’ın kendi sahiplenmesini ortaya koyan sayın başkanımıza vekillerimize, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza sahiplenmesini ortaya koyan o anlayış insanın hayatı boyunca unutmayacağı fotoğraflar olur. Bence bunun başındadır. Bereketli toprakların bereketli insanlarıdır. Onun için her geldiğimizde tekrar insanın kendini tazelemesi gereken bir yerdir burası” dedi.


Bakan Soylu’ya Kangal Köpeği Hediye Edildi


Soylu ve beraberindekiler daha sonra Sivas Valiliği ek binası önünde, vali yardımcıları, kaymakamlar ile görüşerek Kastamonu afetinde görev alan kamu personeli ve askerlerle bir araya gelip hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Soylu son olarak yapımı bitmek üzere olan Hamidiye Kültür Parkındaki çalışmaları inceledi. Bakan Soylu’ya burada bir çift Kangal köpeği hediye edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu