GenelGündemYerel Haberler

Aslan: Yeni Ufuklar Açacağız

Suşehri’nde yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ile proje ve çalışmalar, Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ele alındı. Yeni hizmete giren Suşehri Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Yıldız, Eğitim Müfettişi Dr. Yasin Avan, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Bir süre okul müdürleri ile sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, “İlimiz genelinde eğitimdeki başarıyı en iyi seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Suşehri özelinde de ilçemizin mevcut durumunun MR’ını çekmek, istişare ile hep birlikte yeni bir yol haritası belirlemek için sizlerle bir araya geldik.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen proje ve çalışmalara değinerek bu kapsamda Sivas‘ta yürütülen ve uygulanması planlanan çalışmalara vurgu yapan Aslan, “Bu proje ve çalışmaların kapsam ve amacını iyi anlamalı, uygulama noktasında gereken hassasiyeti göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Proje ve çalışmaların ilde etkin ve kapsamlı bir şekilde uygulanması için gayret gösterdiklerini belirten Aslan, “Bu proje ve çalışmalar bize yeni ufuklar açıyor. Bizler de tüm bu çalışmaların ışığında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yeni ufuklar açacağız. El ele vererek, ilimizde, ilçemizde eğitimdeki başarımızı artırmak için çalışacağız. Sizlerin gayret ve isteği olmadan bu projeleri hayata geçirebilmemiz, sağlıklı bir şekilde yürütebilmemiz, yeni proje ve öneriler geliştirerek çağın gerekliliklerine uygun bir vizyon ortaya koyabilmemiz mümkün değil.” dedi.

Aslan, konuşmasının arından okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Aslan, toplantının ardından kısa süre önce faaliyeti giren 75 yataklı öğretmenevi binasında incelemelerde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu