Gündem

Aşık Veysel’in Ölüm Yıl Dönümü Sivas’ta Unutulmaz Bir Anma Konseriyle Kutlandı

Sivas, ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nu vefatının 51. yılında unutulmaz bir anma konserine ev sahipliği yaptı. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Aşık Veysel’in hayatını anlatan duygusal bir sinevizyon gösterisinin ardından, ozanın fiziksel özelliklerine sadık kalarak tasarlanmış bir insansı robot izleyicilere mini bir konser sundu.

Konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu ses sanatçıları Pelin Karakuş ve Ertan Çıngı’nın muhteşem sesleri eşliğinde Aşık Veysel’in eşsiz eserleri ve Sivas yöresi türküleriyle son buldu. Programa, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Semiha Ekinci, Şarkışla Kaymakamı Samet Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan, daire müdürleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Aşık Veysel’in anısını yaşatmak ve mirasını gelecek nesillere aktarmak adına düzenlenen bu özel etkinlik, sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı. Aşık Veysel’in ölüm yıl dönümü, onun eşsiz eserleriyle ve anma etkinlikleriyle her yıl olduğu gibi bu yıl da anlamlı ve duygusal bir şekilde kutlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu