GenelGündemİlçelerKültür - SanatPolitikasivasSiyaset

Ahmet Özyürek İddialı Konuştu

Erdoğan’ı Sivas’ta Yüzde 85’le Seçtireceğiz

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek; “2023 genel seçimleri çok önemli. Bunun için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beye sahip çıkmalıyız. Ona Sivas’ta yüzde 85’in üzerinde oy vererek sahip çıkacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek; ülke ve il gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Özyürek, Cumhur İttifakı’nın adayı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçtireceklerini belirtti.

CUMHUR İTTİFAKI’NA ZARAR VERMEYİ HEDEFLİYORLAR

Milletvekili Özyürek, “2023 genel seçimleri ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Sosyal medyadaki algılarla Cumhur İttifakı’na zarar vermeyi hedefliyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın aday olmaması için algı operasyonu yapıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığına ilişkin hiçbir problem yok kesinlikle. Allah’ın izniyle hiç kimse Cumhur İttifakı’na zarar veremeyecek. Çünkü Cumhur İttifakı’nın içeriden veya dışarından destek aldığı bir yer yoktur. Bizim desteğimiz Cenabı Allah ve aziz Türk milletidir. Cumhur İttifakı; bu güçle beraber 2023 seçimlerinden Allah’ın izniyle çok üstün bir başarıyla çıkacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Allah’ın izniyle birinci turda ezici bir üstünlükle seçilecektir. Buna inanıyoruz hep beraber. İnşallah Milliyetçi Hareket Partisi de milletvekili sayısını yükselterek meclise girecektir” dedi.

NE BAYRAĞIMIZI NE VATANIMIZI NE DE EZANIMIZI BUNLARA TESLİM EDERİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek; konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “İnşallah 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde asil Türk milletinin sayesinde gereği yapılacak. Allah yardımcımız olacak inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan birinci turda seçilecek,  Milliyetçi Hareket Partisi’nin vekillerinin de sandalye sayısı yükselecek.  2023 genel seçimleri çok önemli. Bunun için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beye sahip çıkalım. Ona Sivas’ta yüzde 85’in üzerinde oy vererek sahip çıkacağız, bunu biliyorum. Birinci turda da seçtireceğiz Türkiye genelinde Allah nasip ederse. İkincisi ise vatandaşlarımızdan ricam Milliyetçi Hareket Partisi’nin yürekli, gerçekten kucaklayıcı, samimi doğal milletvekili adaylarına sahip çıkmaları. Milletvekili sayımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğalsın çünkü hem ülkemizin milli değerlerine bağlı hem de içerideki dışarıdaki iş birlikçilere karşı dik durabilecek yiğit insanlara ihtiyaç var. Onlar da Milliyetçi Hareket Partisi’nin saflarında çoktur, onların yanlarında olun inşallah.”

SİVAS’TA GİTMEDİĞİMİZ İLÇE, BELDE, KÖY KALMADI

Sivas’ın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Özyürek; “Biz, Sivas’a sevdalıyız. Kimliğinde Sivas yazan herkes bizim gardaşımızdır. Sivas’ta gitmediğimiz ilçe, belde, köy kalmadı. Seçimden seçime değil sürekli vatandaşlarımızla kucaklaşıyoruz, onları dinliyoruz.  Biz yaklaşık 3 yıl önce Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla 81 ile giderek istişare toplantıları yaptık. Arkasından ‘Adım adım 2023, il il Anadolu’ programları yaptık. Vatandaşlarımızla, esnaflarımızla, sivil toplum örgütleriyle bir araya geldik. Sonra ilçe ilçe vatandaşlarımızla buluştuk. Hem Cumhur İttifakı’nı hem de ülkemizde gelişen hadiseleri, gerçekleri yüz yüze anlattık. Durmadık şu anda da devam ediyoruz. ‘Köyüm Benim’ sohbetleriyle beraber devam ediyoruz. Sivas’ta 12 köyümüze gittik. Muhtarlarımızın tamamı katıldı. Güzel de oldu. Sohbet ettik. Hemşehrilerimizin istek ve taleplerini istişare ettik. Vatandaşlarımız memnun kaldılar, çok kalabalıktı. İlgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.  Ben Sivas’a sevdalı olan bir kardeşinizim. Yürekten seviyorum. Sivas’ımızı bir adım öne götürmek lazım. Sivas’ın da buna ihtiyacı var. Geçmişte Dikimevi vardı, SİDEMİR vardı. Bunları geçmiş yıllarda koruyamadık. Dikimevi kaldırıldı, SİDEMİR özelleştirildi sonra kanayan bir yara oldu. SİDEMİR’i defalarca gündeme getirdik. Biz, burada çalışan insanların mağduriyetinin önüne geçilmesi gerektiğini söyledik. Maaş alamıyorlar, evini geçindiremiyor. Yaklaşık 650 işçimiz var orada. Mağduriyetin kaldırılması lazım. İnşallah iyi olacak diye bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu