GenelGündemSpor

Abdullah Kayapınar Dünya Üçüncüsü Oldu

Dubai, 22-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Para Powerlifting Dünya Şampiyonası büyük bir heyecana sahne oldu. Türkiye’yi temsil eden ve 49 kilogram kategorisinde yarışan başarılı haltercimiz Abdullah Kayapınar, göz kamaştıran bir performans sergileyerek Dünya 3.’sü oldu.
Spor dünyasının merakla beklediği bu uluslararası şampiyonada Türk bayrağını gururla taşıyan Sivaslı haltercimiz Abdullah Kayapınar, 173 kilogramlık muhteşem bir kaldırışla dünya sahnesinde adını altın harflerle yazdırdı. Dubai’nin spor tutkunları, bu etkileyici başarıya şahitlik etmek için arenada yerini aldı ve Türk sporcusunu coşkuyla destekledi.
Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Türk sporunun gururu olan bu başarının ardından sporcumuza ve antrenörüne tebriklerini iletti. Tunç, yaptığı açıklamada, “Bu büyük başarı, Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden sporcularımızın ne kadar yetenekli ve azimli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Sporcumuzun bu başarısı, genç sporcularımıza ilham kaynağı olacaktır.” dedi.
Milli Halterci Abdullah Kayapınar, elde ettiği Dünya 3.’lüğü ile Türk sporunun uluslararası alandaki rekabetçiliğini bir kez daha kanıtlarken, gelecekteki başarılar için umut dolu bir başarı daha elde etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu