EğitimGenelGündemYerel Haberler

115 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Sivas’ta 115 bin 389 öğrenci karne almanın heyecanını yaşadı. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Dr. Yılmaz Şimşek öğrencilere tavsiyelerde bulunarak verimli ve güzel bir tatil geçirmelerini diledi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül ve Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Merkez Danişment İlkokulunda sınıfları gezerek karne dağıtan Vali Şimşek, tüm öğrencilere iyi tatiller diledi. İl genelinde 626 okulda toplam 115 bin 389 öğrencinin yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından karnelerini aldığını söyleyen Vali Şimşek; sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle çocuklarımızın verimli ve güzel bir tatil geçirmelerini diledi.

Yoğun bir eğitim dönemini geride bıraktıklarını söyleyerek öğrencilere hitap eden Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ise, “Karne, sizin kişiliğinizin veya değerinizin belirleyicisi değildir. Hepiniz; idealleriniz, çabanız, yetenekleriniz ve hayata kattığınız güzelliklerle birer değersiniz. Dolayısıyla karnelerinizi kapsadığı süreç boyunca hedeflenen kazanımların edinilme düzeyini ölçen bir araç olarak görmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Bununla birlikte karnenin somut sonuç ortaya koyan akademik değerlendirmelerin işaret ettiği zaman dilimindeki öğrenme faaliyetlerine dair benimsenen tutumun bir yansıması olduğunu unutmamak gerekir. Aynı şekilde karneleriniz; çizginizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi, zaman yönetimi becerinizi objektif gözle değerlendirmek için de bir imkândır. Bu imkânı iyi değerlendirip geliştirilmeye açık yönlerinizi tespit ederek ve doğru bir yol haritası belirleyip istikrarlı bir şekilde çalışarak düşlediğiniz başarılara ulaşacağınıza duyduğum inanç tamdır. “ dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu