EğitimGenelGündem

Yener “Öğrencilerimizin Başarısını En Üst Seviyelere Taşıyacağız”

Sivas‘ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi.
Sivas’ta akademik başarıyı en üst seviyelere çıkarmak için önemli proje ve çalışmaların hayata geçirileceğini belirten Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, öğretmenlerin gayret ve isteği olmadan başarıya ulaşmanın mümkün olmayacağının altını çizdi.

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Mesut Kaş da katıldı. Kaş, toplantının ilk bölümünde DYK Yönergesinde yapılan değişiklik ve yeniliklere yönelik sunum gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, sununun ardında öğretmenlerle sohbet etti. Sivas’ta akademik başarıyı en üst seviyelere çıkarmak için önemli proje ve çalışmaların hayata geçirileceğini belirten Yener, hangi proje, hangi faaliyet, hangi çalışma yapılırsa yapılsın öğretmenlerin gayret ve isteği olmadan başarıya ulaşmanın mümkün olmayacağının altını çizdi.
Milli Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin çok önemli olduğunu belirten Yener, “Gerek bu kapsamda uygulayacağımız proje ve çalışmalarla gerekse destekleme ve yetiştirme kurslarımızla öğrencilerimizin akademik başarısını en üst seviyelere taşıyacağız. Ama en önemlisi, millî ve manevi değerlerimizi öğrencilerimize aşılayarak, onları milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak gereceğe taşıyabilmemizdir. Bunların eksik olduğu bir başarının, ne bizleri, ne de ülkemizi arzu ettiğimiz hedeflere taşıması mümkün değil.” ifadelerini kullandı.
Yener, daha sonra öğretmenlerin, görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Toplantının son bölümünde, “DYK yönergesinde değişenler-yenilikler, merkezlerin oluşum süreçleri ve öğretmen öğrenci durumları, modüller, DYK sınavları ve ölçme değerlendirme süreci, izleme ve denetleme süreci, sene sonu işlemleri ve raporlama süreci” konu başlıkları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu