GenelGündemİlçeler

Valilik’ten Açıklama Geldi

Sivas’ta geçtiğimiz günlerde Kızılırmak’ta akan ziftin nedeni ile ilgili Sivas Valiliği basın duyurusu yayımladı. Valilik açıklamasında, “zift türü atık malzemenin Aksu Parkı devamı olan dereden aktığı, meydana gelen kirliliğin hayatın genel akışını etkilemeyecek şekilde olduğu anlaşılmış olup ilgili birimlerimizce detaylı inceleme devam etmektedir” denildi.
Sivas Valiliği Kızılırmak’ta akan ziftin nedeni ile ilgili basın duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuruda:
“17.07.2023 tarihinde bazı basın yayın ve sosyal medya haber sitelerinde yayınlanan “Kızılırmak yüzeyinde korkutan kirlilik görüntüsü” başlıklı habere istinaden basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur. Konuyla ilgili; Sivas Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ekiplerince bölgede yapılan inceleme sonucu; zift türü atık malzemenin Aksu Parkı devamı olan dereden aktığı, meydana gelen kirliliğin hayatın genel akışını etkilemeyecek şekilde olduğu anlaşılmış olup ilgili birimlerimizce detaylı inceleme devam etmektedir”.
Valilik İnceleme neticesine göre; kirliliğe sebep olan kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu