Eğitim

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Sivas’ta Masaya Yatırıldı!

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Sivas’ta Masaya Yatırıldı!

Hedef: Milli ve Manevi Değerlerine Bağlı, Bilgili ve Donanımlı Bireyler Yetiştirmek

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında Sivas’ta yürütülen çalışmalar, değerlendirme toplantısında ele alındı. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın da değerlendirildiği toplantıda 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı planlamaları masaya yatırıldı.

Eğitimde Kalite Artışı ve Çok Yönlü Gelişim Hedefi

Sivas Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Fatih Başak, Sivas Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, ilçe milli eğitim müdürleri ve birim amirleri katıldı.

Toplantıda, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin eğitimde kaliteyi artırmayı ve öğrencileri milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediği vurgulandı. Bu kapsamda, öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin sürekli desteklendiği ve eğitim materyallerinin çağın gerekliliklerine uygun hale getirildiği kaydedildi.

Hedef: Milli ve Manevi Değerlerine Bağlı, Bilimde, Sporda ve Sanatta Rekabet Edebilecek Bireyler

Temel Eğitim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Fatih Başak, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile öğrencilerin hem akademik başarısının artırılacağını hem de çok yönlü gelişimlerinin destekleneceğini belirtti. Başak, müfredatın yeniden düzenlendiğini, öğretmen eğitimlerinin güçlendirildiğini ve öğrencilerin çeşitli alanlarda yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyan yeni programların hayata geçirildiğini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı da Yapıldı

Toplantının ardından Milli Eğitim Müdürü Necati Yener başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı değerlendirildiği toplantıda 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı planlamaları da ele alındı.

Devam eden ve planlanan eğitim yatırımları, HEDEF ve MİRAS Projeleri, LGS ve YKS hazırlık çalışmaları ve tercih döneminde rehberlik faaliyetleri gibi konularda görüşmeler yapıldı.

Sivas’ta Eğitimde Yeni Bir Çağ Başlıyor

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında Sivas’ta yürütülen çalışmalar, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili ve donanımlı bireyler yetiştirmeyi ve Türkiye’nin eğitim alanındaki hedeflerine ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu çalışmalar ile Sivas’ta eğitimde yeni bir çağ başlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu