GenelGündemİlçeler

“İstifa Etmeyen Vekil Bakan”

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un şehrimize gerçekleştireceği ziyaret ile ilgili açıklama yaptı.
Karasu, “Bir gün Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) yanına bir bedevî gelmiş, Peygamber Efendimiz (s.a.v), vahiy yoluyla durumu bilmiş ve bedevîye sormuş:
– Deveni ne yaptın? Bağladın mı? Bedevî de:
– Hayır yâ Resûlullah! Bağlamadım, Allah’a (c.c) tevekkül ettim, demiş.
Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (s.a.v):
– Git deveni bağla ondan sonra Allah’a (c.c) tevekkül et. Çünkü deven kaçacak ondan sonra “Allah’a tevekkül etmiştim, ama devem kaçtı” diyeceksin. Öyle tevekkül olmaz, git deveni bağla sonra tevekkül et, buyurmuş.
Neden Peygamber Efendimiz (s.a.v) in bu hadisesini anlatma ihtiyacı duydum? 4 Nisanda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un şehrimize çeşitli açılış ve programlar için geleceğini duyduk. Sayın Bakan devletin imkânlarını kullanarak aslında seçim çalışması yapıyor. Bakan Beye sormak istiyorum imar affını neden çıkardınız? İmar affından toplanan paraları büyük bir iş yapmışsınız gibi bakanlığınızın sayfasında gururla sundunuz. Türkiye genelinde şu ana kadar 8 milyon 900 bin kişinin İmar Barışı’ndan yararlanmak için başvuruda bulunduğunu açıkladınız. Sayın Kurum, söz konusu başvuru ile elde edilen gelirin ise 7 milyar 511 milyon liraya ulaştığını kaydettiniz. Bu büyük kazançlarınızdan sonra Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremlerde 50 bin 96 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralananların sayısı 107 bin 204 kişi. Binlerce insanımız çadırlarda yaşıyor, üniversitelerimiz kapalı. Aileler KYK yurtlarında kalıyor. Yüz binlerce aile memleketlerini terk etti. Çürük binalara imar affı vererek felaketin büyümesinin önünü yasallaştırdınız.
Sayın Murat Kurum’un bu kadar olaydan sonra, bir de vekil olma isteği bizlere pes dedirtti. Aslında istifa etmesi gerekiyor ama kendisi pişkin pişkin gezip vatandaşlarımızın vergileriyle seçim propagandası yapıyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu