EkonomiGenelGündemYerel Haberler

İş İnsanlarına Yatırım Daveti

Valilik, Belediye ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde ilimizin yatırım yapılabilir alanları, yatırımcıya sağlanan teşvikler ve desteklerin tanıtılması amacıyla İstanbul’daki iş insanlarına yönelik ‘Sivas İş Dünyası Buluşması’ düzenlendi. Programda iş insanları özellikle cazibe merkezi ilan edilen Demirağ Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapmaya davet edildi.

İstanbul’da bir otelde düzenlenen programa Vali Dr. Yılmaz Şimşek, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, davetliler ve iş insanları katıldı.  Programda konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, STSO Başkanı Mustafa Eken, Milletvekilleri Ahmet Özyürek ve Ulaş Karasu, Sivas’ın iş gücü ve üretim potansiyelinden bahsederek tüm yatırımcıları Sivas’a davet ettiler.

Sivas’taki güçlü uyum, işbirliği sayesinde yatırımcılara her türlü kolaylığın sağlandığını söyleyen Başkan Hilmi Bilgin ise üreten, istihdam sağlayan, ülkesine ve milletine hizmet etmek isteyen tüm yatırımcılarımızın emrindeyiz” diyerek iş insanlarını yatırım yapmaya davet etti.

Siyaseti, kurumları, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları ile sergiledikleri ortak akıl ve hedef birlikteliğini, en büyük güç olduğunu söyleyen Vali Dr. Yılmaz Şimşek de, “Vakit Sivas için yatırım vaktidir. Sivas için istihdam vaktidir. Ülke ekonomimiz için üretim vaktidir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından iş insanlarına yönelik hazırlanan “Sivas’ta ve Demirağ OSB’de Yatırım İmkanları’nı anlatan film izlendi. Ardından Teşvik ve Yatırım Uzmanı Ahmet Yasak tarafından ‘Cazibe Merkezleri Teşvikleri’ sunumu yapılarak, iş insanlarına da söz verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu