EğitimGenelGündemVizyondakilerYerel Haberler

İlk Kez Öğrenci Alınacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Hukuk Fakültesi ve Türk Müziği Devlet Konservatuvarına 2022 – 2023 eğitim öğretim yılında ilk defa öğrenci alınacak.

SCÜ’nde Hukuk Fakültesi ve Konservatuvara öğrenci alımı yapılan çalışmalar sonucunda neticelendi. 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde Hukuk Fakültesi 60, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ise 20 öğrenciyle eğitim öğretim faaliyetlerine başlayacak.

2011 yılında kurulan ve nitelikli, çağdaş, uluslararası düzeyde bir eğitim vermeyi amaçlayan Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bünyesinde 9, 2017 yılında kurulan Hukuk Fakültesinde ise 50 akademik personel yer alıyor.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Öncelikle çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hukuk Fakültemizin ve Konservatuvarımızın binaları hazır; akademik ve idari kadrolarını da oluşturduk. 2022-2023 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizi görmek için gün sayıyoruz. Hukuk Fakültesine 60, Konservatuvara 20 öğrenci alacağız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu