GenelGündemYerel Haberler

Aslan: Başarıyı Üst Seviyeye Çıkaracağız

İlçe eğitim kurumu müdürleri kurulu toplantısında Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, eğitimde başarıyı üst seviyeye çıkarmanın gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa müdür yardımcıları, şube müdürleri ve il merkezindeki okulların müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının sonuna gelindiğini belirterek, özverili çalışmaları dolayısıyla okul müdürlerini tebrik etti. Bugüne kadar yürütülen proje ve çalışmaların, elde edilen başarıların, eğitimle ilgili her konunun değerlendirmesini yaparken, yeni eğitim-öğretim yılının yol haritasının da belirlendiğini belirten Aslan, “Devam eden projelerimizle, yeni hayata geçireceğimiz proje ve çalışmalarla eğitimde başarıyı en üst seviyelere taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in öncülüğünde bakanlığımızca hayata geçirilen proje ve çalışmalardan ilham alarak, yeni fikirler, yeni paradigmalar geliştirip, çocuklarımıza yeni ufuklar açacağız. Tüm bu çalışmaları sizlerin, öğretmenlerimizin gayret ve desteği olmadan başarıya ulaştırabilmemiz mümkün değil.” dedi.

Aslan’ın konuşmasının ardından gündem maddeleri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında yürütülecek proje ve çalışmalarda ele alındı. Toplantıda; “LGS ve YKS süreci, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler, iş sağlığı ve güvenliği, büyük-küçük onarımlar, okul rehberlik faaliyetleri ve özel eğitim hizmetleri, yaz dönemi DYK ve yaz okulları faaliyetleri, matematik seferberliği, okul öncesinin yaygınlaştırılması, PİGEP, mesleki eğitimde tarım meslek liseleri, köy okullarının yaşam merkezleri haline getirilmesi, kariyer basamakları ve YÖGEP çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayılarının artırılması, geri dönüşüm kütüphanesi çalışmaları, fikri ve sınai mülkiyet hakları, yardımcı kaynaklar” gündem maddeleri üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantının son bölümünde kurum idarecileri sorumluluk alanları ile ilgili konularda bilgilendirmede bulunurken, okul müdürleri ise görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu